Katlanabilir olarak geliştirilen Huawei Mate X2 tasarımı, patent görsellerine göre ortaya çıktı. Sızdırılan patent görsellerinden yola çıkılarak hazırlanan tasarım görüntüleri modelin nasıl görüneceğine dair bilgiyi verdi. Bilindiği üzere katlanabilir olarak piyasaya sunulan Huawei Mate Xs modeli 29.999 TL fiyat etiketine sahipti. Bu fiyat nedeniyle model uzun süre konuşulmuştu.

Yeni modelin de katlanabilir telefon modelleri arasında gündem olması bekleniyor. Bunun için de firma tasarımda dikkat çeken detaylara yer vermiş durumda. Firma, isminin ambargo ve yasaklamalarla anılmasına rağmen çalışmalarına devam ediyor.

Huawei Mate X2 tasarımı

Bilindiği üzere Mate Xs modelinde katlama dışa doğruydu. Birçok modele göre farklılık olan bu tasarım bazı kullanıcıların beğenisini de kazanmamıştı. Firma yeni modeliyle birlikte katlanmayı içe doğru yapma kararı aldı. Patent görsellerini yayınlayan LetsGoDigital, tasarımın doğruluğu onaylandıktan sonra render çalışması da yaptı.

Huawei Mate X2 tasarımı için ortaya çıkan patent aşağıdaki gibiydi. Patentte modelin açık halinde bir tablet gibi büyük olduğu, katlandığında ise normal bir akıllı telefon genişliğinde olduğu görülüyor. Bununla birlikte ön kameranın sol üst tarafta olduğu ve arkada beşli bir kamera kurulumu olduğu görülüyor.

Huawei Mate X2 tasarımı

Oluşturulan render görüntülerinde ise modelin alışılagelmiş bir Huawei modeli gibi olduğu görülüyor. 2021 yılının ilk aylarında tanıtılması beklenen modelin teknik özellikleri için bir bilgi henüz bulunmuyor. Ancak Mate Xs modeli Kirin 990 işlemci8 GB RAM ve 512 GB depolama alanına sahipti.

Huawei Mate X2 tasarımıHuawei Mate X2 tasarımı belli oldu