Merkez Teknoloji ye Ho Geldiniz

MERKEZ TEKNOLOJİ

Navigation
media


Yeni Microsoft Edge Beta güncellemesi verimliliği artırdı

Haziran ayında kendi tarayıcısı Edge için bir güvenlik güncellemesi yapan Microsoft, güvenlik stratejisinde bir değişikliğe gitti. İnternette reklam veren kişilerin ve analiz firmalarının sizi takip etmesini istemiyorsanız bu versiyon tam size göre.

Edge uygulamasını kullanarak konum ve yerleşim bilgileri vasıtasıyla insanlar hakkında bilgiler edinen bazı kullanıcılar, bundan sonra böyle bir işe kalkışamayacak. Zira Microsoft bu versiyon ile bunu engellediğini açıkladı.

Microsoft Edge Beta güncellemesi

Yeni versiyonda daha fazla arama motoru seçeneği bulunuyor. Ayrıca çeşitli hataların giderildiği ve performans iyileştirmelerinin yapıldığı Microsoft Edge Beta 44.9.0’ın iOS sürümüyle sesinizi kullanarak internette gezinebilirsiniz.

En çok dikkat çeken yenilikler birisi olan “Continue on PC“, bir kişinin mobil cihaz üzerinden yaptığı internet gezintisinin bilgisayarda devam edebilmesini sağlıyor. “InPrivate” özelliği ise Edge’in mobil sürümü ile alakalı.

Microsoft Edge Beta

InPrivate; Edge’in mobil sürümü tarafından kayıt altına alınan geçmişinizin, internet dosyalarınızın ve çerezlerinizin masaüstü sürümünde kullanılmamasını sağlıyor. Bu sayede bilgileriniz bir başkasının eline geçmeyecek.

Hub View” olarak adlandırılan özellik, en sevdiğiniz içerikleri bulmanızı ve onları yönetmenizi kolaylaştırıyor. Bu özellik, ayrıca, QR kod okuyucusunu da bünyesinde barındırıyor.

Microsoft Edge

Son olarak uzun süredir karanlık mod özelliği, Microsoft Edge tarayıcısına geldi. Güvenlik, tasarım, kullanım ve işlevsellik başlıkları altında yeniliklere imza atan Microsoft Edge, App Store’da 44.8.7 versiyonu ile birlikte bulunuyor.


https://shiftdelete.net/yeni-microsoft-edge-beta-guncellemesi-verimliligi-artirdi

Comments: 3

Mark Johanson 15-08-2015 00:00
Curabitur sollicitudin mauris sed leo gravida tempus.
Katrin Dester 31-08-2015 23:41
 Cras quis sapien varius, convallis lectus sit amet, facilisis odio. Duis viverra et nulla tincidunt posuere. 
admin 04-10-2015 23:10
iOS 13 eşliğinde yenilenen yazılımlar kervanına Microsoft Edge Beta da katıldı. Test Flight uygulaması aracılığı ile indirilebilen Microsoft Edge Beta 44.9.0, yapısında neler bulunduruyor?

Leave a Reply

Your email address cannot be published. Required fields are marked*